سلام دوستان امروز سعي كردم به رايج ترين مشكل رو در برنامه يا همون پلير معروفش ProgDVB بپردازم.
احتمالا شما در برخي مواقع هنگامي كه اين پلير رو اجرا مي كنيد به اين پيغام Device not started برخورديد.

پس آسانترين راه حل موجود رو برايتان مينويسم ، چون هيچ جا به اين راحتي توضيح نداده بودند.پس با ما همراه شويد:

1- ابتدا پلير ProgDVB رو ببنديد سپس مطابق شكل زير از برنامه Setup4PC كه در كنار ساعت شما پائين و در سمت راست هست نيز خارج شويد.

2- سپس دوباره پلير ProgDVB رو اجرا كنيد.مي بينيد كه اين پيغام ديگه نمي ياد.البته همين جا اينو بدونيد كه مشكل هنوز برطرف نشده و شما نمي تونيد كانالها رو ببينيد يا هر گونه استفاده از اين پلير كنيد.

3- مطابق شكل زير به منوي Setting و سپس Device list اين پلير برويد.در پنجره اي كه باز شد در قسمت Name نام Sky Star 2 رو پيدا كنيد(البته چون كارت دي وي بي من اسكاي استار2 است گفتم اين نام رو پيدا كنيد،چنانچه كارت دي وي بي شما چيز ديگه ايست همان اسم رو تو قسمت Name پيدا كنيد يا همون نامي كه وقتي پيغام Device not started به شما داده ميشه زيرش اسم كارتتون رو نوشته، پيدا كنيد).

هنگامي كه كارت دي وي بي خود رو همون مثل مال من كه نامش Sky Star 2 هست رو تو قسمت Name پيدا كردين مطابق با شكل زير يك بار روش كليك كنيد تا انتخاب شود(شماره 1).سپس دكمه Stop رو يك بار فشار دهيد و سپس پنجره رو OK كرده و يكبار پلير رو بسته سپس دوباره اجرا كنيد و به همين پنجره بياييد و روي كارت دي وي بي خودتون يا همون Sky Star 2 كليك و روي دكمه Start كليك كنيد تا پس از چند لحظه اين كارت براي پلير ProgDVB شما شناسانده شود و ميتونيد به راحتي از اين برنامه كانالها رو مشاهده فرماييد و هر استفاده ديگري نمائيد.

نكته:اگر برنامه Setup4PC رو لازم داشتين به همون جايي كه برنامه كارت دي وي بي تان را نصب كردين برويد يا اين مسير رو كه ميگم بريد تا برنامه دوباره آيكونش به پايين سمت راست بيافتد:
Start>All Programs>TechniSat DVB>Server4PC

يه نكته ديگه درباره برنامه Setup4PC كه همه مي دونن اينه كه هنگامي كه آيكون اين برنامه سبز رنگ است به معناي اينه كه سيگنال به خوبي دريافت مي شود و اگر آيكون اين برنامه قرمز رنگ است به معناي اين است كه سيگنال دريافت نمي شود.

اين مراحلي كه گفتم رو اگر يكبار انجام دهيد مي فهميد كه چقدر راحت توضيح دادم.

اميدوارم كه نهايت استفاده از اين مطلب آموزشي رو ببريد .موفق باشيد.