نكات مهم براي راه اندازي رسيورهاي دو تيونره

با سلام به همه كاربران عزيز .
اين تاپيك رو براي ان دسته از عزيزاني كه قصد استفاده از رسيور هاي 2 تيونره رو دارند باز كردم .....

بارهاي بار در بخش سوالات و در پيغام هاي خصوصي مواردي درباره نحوه استفاده از رسيور هاي 2 تيونره و چگونگي كار رسيور هاي 2 تيونره سوال پرسيده شده كه تا انجايي كه من و بقيه همكارانم بتوانيم در اين تاپيك .....

دوستان عزيز موارد مورد نياز : داشتن يكي از رسيور هاي 2 تيونره - داشتن حداقل 3 جهت اصلي هاتبرد و نايلست و يوتلست w3 - داشتن 1 ديش مجزا براي تنظيم بر روي يوتلست w6 و استفاده از ديتاي اين ماهواره و تنظيم دقيق ساعت ال ان بي همين جهت
دوستان عزيز تهيه هر كدام از رسيورهاي 2 تيونره مربوط به هر 1 از كمپاني ها 1 امر سيلقه اي است و به نظر شخصي انسان بر مي گردد و نظر شخصي رو نمي توان به جمع تحميل كرد .... بار هاي بار از من پرسيده شده كه شما كدام يك از 2 رسيور ورلدباكس و يا هايتك رو پيشنهاد مي كنيد .... در جواب اين دوستان بايد بگم كه براي تهيه 1 رسيور بايد خود شما به چند نكته توجه كنيد كه كدام مورد از مشكلات كمتري برخوردار است .... كدام مورد از لحاظ سخت افزار و نرم افزار از كيفيت بهتر و بالاتري برخوردار است .... ساپورت كدام مدل برتري دارد ... حتي شكل ظاهري كدام مدل بهتر است ... خوشبختانه با باز شدن مجدد بخش هايتك كه جا داره همينجا از جناب ارين تشكر خاصي رو داشته باشيم نحوه تصميم گيري براي عزيزان راحت تره شده و به راحتي مي توانند با حضور در 2 بخش و مقايسه هر 2 رسيور به مارك مورد علاقه خود دست پيدا كنند ....

روزانه بالغ بر 3 پيغام خصوصي براي من فرستاده مي شود كه قيمت رسيور ها و نحوه تهيه ان چگونه است كه من نيز با صبر و حوصله جواب تك تك ان ها رو مي دهم اما براي فقط 1 بار از ارين عزيز اجازه مي گيرم و با وجود اينكه مي دانيم اعلام هر گونه قيمت در سايت اموزشي خلاف قوانين است براي اينكه از عزيزان ما خدايي نكرده كوچكترين سوء استفاده اي نشود قيمت رسيور هاي ورلدباكس رو براي 1 بار به عزيزان توضيح مي دهم .
قيمت رسيور هاي 2 تيونره بسته به انصاف فروشنده و مكاني كه قصد تهيه ان داريد متغير است ... در بنادري مثل بندر گناوه كه انواع رسيور با قيمت مناسب يافت مي شود ورلدباكس سيلور با قيمت 200 هزار تومان و هايتك با قيمت 210 هزار تومان پيدا مي شود ... همين رسيور ها در استان هاي مركزي مثل تهران و اصفهان بسته به انصاف فروشنده بين 210 تا 280 هزار تومان افزايش پيدا مي كند و دوستان عزيز توجه داشته باشيد سايت اموزشي ست ست هيچگونه ارتباطي براي خريد و فروش اين رسيور ندارد و نه من و نه بقيه همكارانم حتي جناب دياكو نيز ربطي به اين مسئله ندارد و وظيفه ما فقط بالا بردن بار فني شما و رفع مشكلات شما عزيزان است و توضيحات بالا رو نيز فقط براي تكرار مكرر سوالات شما عزيزان در مورد نحوه خريد اين رسيور بود.

براي استفاده از كانال هاي ويژه اي كه در رسيور هاي 2 تيونره مشتركه كه در اين تاپيك قبلا توسط همكار عزيزم توضيح داده شده است شما حداقل نياز به 2 جهت اصلي داريد ... توجه كنيد كه داشتن جهت هاي مختلف 1 امر سليقه اي و بستگي به خود شخص دارد ... بعضي از دوستان با ديدن پكيج شوتايم و پهلا و الجزيره اسپورت و ART كه در نايلست موجود است راضي مي شوند و ديگر سراغ جهت هاي ديگه نمي روند ....

رسيورهاي 2 تيونره همينطور كه از اسمشان پيداشت داراي 2 تيونره مجزا كه تيونر اول براي تصوير (تيونر A كه در همه رسيور ها مشترك ) و تيونر دوم(تيونر B براي شيرينگ ) براي استفاده از ديتا ....
تيونر اول كه طبق معمول براي گرفتن كانال به تقسيم وصل مي شود و تيونر دوم نيز براي استفاده از ديتا به ديش مجزايي وصل مي شود كه قبلا بر روي جهت w6 تنظيم شده است ...
نحوه رصد كردن اين جهت نيز در اين تاپيك توسط همكاران عزيزم قبلا توضيح داده شده ....
فقط 1 نكته مي ماند و ان هم درباره تنظيم ساعت LNB اين جهت است كه دوستان عزيزي پرسيده بودند ....
دوستان توجه كنيد كه زماني تنظيم دقيق و ميليمتري ساعت LNB نياز است كه شما با توجه به داشتن سيگنالي مناسب و بالا (با معيار وردلباكس نقره اي حداقل 56% و با معيار هايتك حداقل 72 % ) عمل شيرينگ يا صورت نگرفته يا ناقص صورت مي گيرد ....
تنظيم ساعت درال ان بي هاي گوناگون فرق مي كند ... مثلا در ال ان بي هاي ليزر (فيش ال ان بي معيار من است ) فيش ال ان بي بايد دقيقا ساعت 9 باشد و در ال ان بي پرميوم هم فيش ال ان بي بايد روي ساعت 7-8 تنظيم شده باشد . در مورد ساعت ال ان بي هم همكارانم در تاپيك هاي مجزا به طور كامل توضيح داده اند ....

دوستان زيادي هم در مورد واژه شيرينگ سوالاتي پرسيدند . دوستان شيرينگ فقط 1 اصطلاح است .... واژه (SHARE ) به معناي سهم دادن و سهم گذاري است ولي اين واژه در رسيورهاي 2 تيونره معناي ديگري به خود مي گيرد ... توضيح دقيق شيرينگ در رسيور هاي 2 تيونره يعني به اشتراك گذاشتن چند كارت اوريجنال براي استفاده همگان بدون نياز به كارت اصي است .

دوستان در مورد نحوه كار اين نوع رسيو ها نيز توضيح مختصري مي دهم : نحوه كار اين نوع رسيور ها به اين صورت است كه 1 كمپاني با داشتن سروري مجهز و استفاده از كارت هاي اوريجنال (شوتايم - سيفرا - نوا - الجزيره اسپورت - ART -پهلا - كانال هاي پورنو ) به مصرف كنندگان اين نوع رسيور اين امكان را مي دهند كه بدون نياز به كارت و با تهيه مواردي كه در بالا عرض كردم بتوانند از اين پكيج ها استفاده كنند .